
Konkurssikypsä Midway ei hevillä uppoa. Omistajaa jo kerran vaihtanut veteraanitalo on henkitoreissaan synnyttänyt oikeusjuttuja korruptioepäilyistä ja veronkierrosta, ja näyttää vahvasti siltä, että upotessaan lopullisesti talon sotkuja setvitään vielä vuosia.
Mutta tätä kaikkea ei välttämättä selvitelläkään velkojien kesken.
Midway on ilmoittanut, että oman pelihaaransa perustanut elokuvajätti Warner Bros. on tehnyt Midwaysta 33 miljoonan dollarin tarjouksen. Ostos käsittäisi kaikki Midwayn Jenkkilän voimavarat, kuten oikeuden Mortal Kombat -nimeen ja pelistudiot Seattlessa ja Chigagossa. Kauppaan ei kuuluisi TNA-sarjan tuotteet tai Wheelmanin tehnyt Newcastlen tiimi.
Niin tai näin, luhistuva Midway tarraa tarjoukseen kaksin käsin. Viimeisen sanan sanelee USA:n konkurssituomioistuin, jonka lupa vaaditaan ennen kuin kauppa voidaan viimeistellä.