
Tämä DDR5-muistiyksikkö on suunniteltu tarjoamaan salamannopea suorituskyky, joka pystyy äärimmäiseen ylikellotukseen.
"Hei kaikille ja tervetuloa toiseen Gamereactor Quick Lookiin.
Olemme katsoneet Trident RAM-tikkuja ennenkin, RAM-paketteja oli miten oli, ja mitä olemme sanoneet parissa eri videossa nyt on, että se saattaa näyttää uskomattomalta räikeältä RAM-muistitikuksi, mutta tuon räikeän ulkokuoren alla on toiminnallisuutta, - ja hyödyllisyys, mikä on mielestäni tekosyy sille, että tässä on vähän blingiä, mutta älkää erehtykö."
"olen vain lätkäissyt sormeni tämän kiiltävän kultalevyn päälle, eli - että luultavasti näette sen kamerassa, ja pyydän anteeksi.
Ei, pointti on se, että esimerkiksi tällä kullalla on erityinen hyöty ja tuon kullan alla on - on itse asiassa todella näppärää RAM-muistia."
"Mikä se on?
Trident Z5 Royal Neo sarjan Trident on 6000 megahertsiä, mikä on hienoa, se on...
alhainen viive, L28 AMD, ja tämä on AMD Expo -versio.
Tämä on periaatteessa vain ylellisyyttä ylikellottavaa RAM-muistia."
"Tämä pala on tavallaan, sanoisin muovitimantteja, mutta se ei todellakaan ole sitä.
Sitä kutsutaan kiteiseksi valopalkiksi, ja se on periaatteessa kanava, jonka kautta - RGB-valaistus paistaa läpi, mikä on todella siistiä.
Ja tämä kultaus tässä on itse asiassa kiinteää galvanoitua alumiinia."
"Se on pohjimmiltaan lämmönlevittäjä, ja sitä saa sekä kultaisena että hopeisena riippuen sen mukaan, mikä on kokonaisuuden estetiikka.
Nyt vaikutus on aika syvä, varsinkin tässä kultamallissa, mutta taas se on lämpöinen levittäjä, joten se auttaa haihduttamaan RAM-muistin keräämää lämpöä ja pitämään kaiken mukavasti ja mahdollisimman viileänä."
"Sen takana on 10-kerroksinen piirilevy, jossa on käsin näytettävät muistipiirit maksimaalista ylikellotusta varten, ja siistiä on se, että nämä ovat itse asiassa yllättävän halpoja, kun ne tulevat tähän nimenomaan eli 193 euroa.
Tuo on todella siistiä, ja G.Skill, joka tekee Trident-sarjan on itse asiassa ollut todella monta vuotta luoneet näitä todella erikoisia kappaleita, jotka tekevät..."
"ei räjäytä pankkia, ja niiden ulkonäön takana on taas vankka hyöty.
Yksi asia, jonka sanoisin on, että mielestäni fontti on todella ruma, mutta se olen vain minä.
Outoa on puhua tällaisista tietokoneen komponenteista videolla.
että meillä ei ole vielä testituloksia, joten kun saamme ne, päivitämme ne vastaavasti..."
"täydellisessä kirjallisessa arvostelussa G.Skillin Trident Z5 Royal Neosta ja toivottavasti se pystyy säilyttää nuo 6000 MHz ja pysyä matalalla viiveellä samalla ja pysyä viileänä...
tämän lämmönjakajan avulla.
Paljon lisää G.Skillistä ja Trident-sarjasta, pysy kuulolla."
"Heippa!"