Suomi
Gamereactor
uutiset
Phantom Blade: Zero

Phantom Blade: Zerolla on mittaa 30-40 tuntia, eikä moninpeliäkään ole unohdettu

Julkaisun ajankohta ei ole tiedossa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Uusimmassa Playstation Showcase -lähetyksessä S-Game julkisti pelinsä Phantom Blade: Zero. Kyseessä on tummasävyinen mittava toimintaroolipeli, josta ei näytä kunnianhimoa puuttuvan. MP1ST tietää nyt kertoa, että trailerissa nähdyt taistelut ovat aidosti pelin järjestelmällä toteutettuja, joskin kamerakulmia on manipuloitu.

"All combat scenes are captured in-engine. They are real. But we set a more 'cinematic' camera to capture the trailer footage. Some angles are specially set. The actual game will have a stable camera with larger view scope."

Sekin selvisi, että mittaa tulee olemaan 30-40 tuntia. Lisäksi mukana on niin sanottu Boss Rush, roguelike-elementtejä ja lisäksi luolastoja kaverin kanssa pelattavaksi.

HQ
Phantom Blade: Zero

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä