Suomi
Gamereactor
uutiset
Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Nyt saatiin muistutus, että se odotettu Star Wars -peli on edelleen työn alla

Saber Interactiven mukaan Star Wars: Knights of the Old Republic Remake on edelleen kehityksessä.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Viime viikolla julkistettiin torvien törähdyksien kera peli Saber Interactiven ja Games Workshopin tallista peli Warhammer 40,000: Space Marine III. Kysymys herää tietenkin, mitä kuuluu niille muille projekteille, eli Jurassic Park Survival, Toxic Commando ja Star Wars: Knights of the Old Republic Remake.

Huhujen mukaan uusiksi tehtävä "KOTOR" olisi kokonaan kuopattu, mutta nämä huhut kiellettiin myöhemmin. Nyt sitten Saber Interactiven luova pomo Tim Willits on jälleen vakuuttanut, että työ Star Warsin parissa jatkuu.

Space Marine tuntuisi kuitenkin olevan studiolla se tärkein peli tällä hetkellä. Space Marine II päivittyy edelleen, ja kolmannen pelin työstäminen on aloitettu. Mutta niin tai näin, Star Wars on myös kehityksessä.

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä