Ihastuttava episodimainen seikkailupeli Life is Strage viihdytti meitä alusta loppuun viime vuonna ja nyt julkaisija Square Enix yhdessä kehittäjä Dontnod Entertainmentin kanssa ovat päättäneet julkaista ensimmäisen episodin ilmaiseksi. Promolla ei ole päättymispäivää, joten oletamme tarjouksen olevan pysyvä.
"Vaikka lähdimme kehittämään huippuluokan tarinankerrontaa, emme siltikään jaksa uskoa pelaajilta saamaamme mahtavaa palautetta", Dontnodin toimitusjohtaja Oskar Guilbert kertoo. "Olemme äärimmäisen tyytyväisiä Square Enixin päätökseen antaa ensimmäinen episodi ilmaiseksi, jotta useammat pelaajat pääsevät kokemaan mihin monet ovat jo rakastuneet".
Kaikki julkaisualustat ovat tarjouksessa mukana, eli käy lataamassa eka episodi mikäli omistat PC/Macin, PS3:n, PS4:n, Xbox 360:n tai Xbox Onen!
Pelin arvio englanniksi.