Noin kuukauden kuluttua Blizzard avaa virallisesti Northrendin portit jälleen kerran, kun World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic saadaan linjoille World of Warcraft Classicissa. Odotus päättyy 26. syyskuuta, mutta jo tänään pääsee katsomaan, millaista meno onkaan.
Aloittaen tavalliseen aikaan klo 17:00 GR Livessä seurana on muutama tunnettu vieras, kuten Hammerfall-yhtyeen Oscar Dronjak ja suoratoistajat SNOWMIXY ja AnnieFuchsia. Luvassa on siis muutama tunti Wrath of the Lich King Classicia, ja samalla jaetaan 60 päivän aikoja World of Warcraft Classiciin.
Wrath of the Lich Kingin tietäjät voivat ottaa osaa visailuun, jolloin on mahdollisuus voittaa palkintoja, joita ovat muun muassa 66 cm korkea Arthasin patsas, pelin Collector's Edition, t-paitoja ja niin edelleen.
Suuntaa siis tänne visailemaan. Samalla voi lukea kaiken siitä, mitä kaikkea syyskuun aikana tapahtuu ennen Lich Kingin paluuta.