Suomi
Gamereactor
uutiset
Helldivers II

Jälleen yksi porina koskien herkullista Sony-huhua

Käteen mahtuvan Playstationin julkaisu olisi kuitenkin vielä vuosien päässä.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Microsoftin on huhuttu työstäneen jo pitkään käteen mahtuvaa Xboxia, ja tämä on lähes jo varmistettukin. Samanlaisia huhuja on alkanut pyöriä myös koskien Sonya. Työn alla olisi käteen mahtuva konsoli, jolla voisi pyörittää Playstation 5 -pelejä.

Aiemmin huhuilun lähteenä oli Bloomberg, mutta nyt samalla astialla on Digital Foundryn John Linneman, jonka Direct Weekly -lähetyksen puheista raportoi VGC.

Huhujen mukaan niin Microsoftin kuin Sonynkin käteen mahtuvat laitteet ovat edelleen vuosien päässä.

"What's interesting about this is we actually heard about this handheld some months ago from a couple of sources specifically. So, we're not in the business of leaking things, but it's interesting that this finally sort of started to make its rounds because it just sort of confirmed what we had seen and heard off the record about this existing."

Helldivers II

Aiheeseen liittyviä tekstejä

Helldivers II paukkuu mahtavastiScore

Helldivers II paukkuu mahtavasti

ARVIO. Kirjoittaja Toni Turunen

Helldivers II:n tyyppiselle toimintapelille on ollut valtavasti tilausta, mikäli julkaisua katsotaan linjoille rientäneiden pelaajamäärien osalta. Arrowhead Game Studios iski kultasuoneen tuoreella julkaisullaan, mutta se toi mukanaan myös ongelmia.



Ladataan seuraavaa sisältöä