Disneyn uusiksi tehty ihmisten näyttelemä Lumikki saadaan katsottavaksi perjantaina 21. maaliskuuta 2025, mutta menestystä ei näytetä odottavan. The Hollywood Reporterin mukaan Disneyn vähäinen markkinointi elokuvalle on paljastavaa. Lisäksi perinteistä punaisen maton juhlavaa ensi-iltaa ei pidetty, vaan ensi-ilta oli huomattavasti rajatumpi ja maltillisempi.
Elokuvateatterin omistajan ja toisaalta kilpailevan studion huhuilun mukaan Disneyn toimet osoittavat sen, että uusi Lumikki halutaan vain saada ovesta ulos, eikä menestykseen uskota.
Disneyn itsensä mukaan kaikki menee suunnitelman mukaan. Ennusteen mukaan avauksessa pitäisi kilahtaa kassaan 50 miljoonaa dollaria Pohjois-Amerikassa, mikä ei ole kovan tuloksen ennustus.