Gamereactor Suomi. Katso tuoreimmat pelitrailerit mukaan lukien kuumat haastattelut suurimmista pelitapahtumista ympäri maailman. Gamereactor käyttää cookieseja taatakseen parhaan mahdollisen selailukokemuksen sivustollamme. Jos jatkat eteenpäin niin oletamme, että hyväksyt cookies-käytäntömme.

Suomi
Gamereactor
uutiset
Exoprimal

Exoprimalin monialustapelissä on rajoituksia julkaisun yhteydessä

You won't be able to actually party up with other platforms.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Myöhemmin tällä viikolla Capcom julkaisee PvPvE-dino-slaying-pelinsä, jonka nimi on Exoprimal. Vuosien alpha- ja beetaversioiden jälkeen nimike debytoi vihdoin PC:lle ja konsoleille (jopa Game Pass -nimikkeenä ensimmäisenä päivänä), ja tämän julkaisun lähestyessä Capcom on vahvistanut muutaman mielenkiintoisen kehityskohteen koskien julkaisun crossplay-tukea.

Pohjimmiltaan crossplay on saatavilla Exoprimalille, mutta se ei ole ns. täysversio, jota näemme muissa peleissä. Vaikka voit pelata muiden alustojen pelaajia vastaan ​​ja muiden alustojen pelaajien kanssa, et voi luoda yhteispeliryhmiä muiden alustojen pelaajien kanssa. Playstation 4- ja 5 -pelaajat voivat tehdä ryhmän, samoin kuin Xbox One-, Xbox Series- ja Windows-pelaajat, mutta Steam-pelaajat ovat keskenään.

Capcom ei ole selittänyt toimintoa tarkasti, mutta japanilainen yritys kertaa asian:

<em>"Tutkimme tapoja, joilla voit pelata yhdessä ystäviesi kanssa muiden alustojen kesken, mutta tämä voi kestää jonkin aikaa. Tämän lisäksi jaamme pian koko otsikon mukaisen päivityssuunnitelman kanssasi!"</ em>

Aiotko pelata Exoprimalia, kun se julkaistaan 14. heinäkuuta?

Exoprimal

Aiheeseen liittyviä tekstejä

0
Lauantain arvostelussa Exoprimal

Lauantain arvostelussa Exoprimal

UUTINEN. Kirjoittaja Toni Turunen

Lähtökohtaisesti paljon hypetetty julkaisu sisältää monia hyviä elementtejä, mutta aivan terävimpään kärkeen ei päästä.



Ladataan seuraavaa sisältöä